דיקור סיני לתינוקות ולילדים

רפואה סינית לילדים היא טכניקת טיפול מהרפואה המשלימה אשר מתרחבת וגדלה בעולם המערבי בכלל ובארץ בפרט. רופאי ילדים ממליצים להורים פעמים רבות על טיפול לילדיהם באמצעות הרפואה הסינית. כמו אצל המבוגרים, כך גם אצל הילדים, הרפואה הסינית משתמשת בדרכים טבעיות לאיזון ולריפוי הילד, מתוך נקודת המוצא כי הגוף יכול לרפא את עצמו. הדיקור הסיני אצל […]

רפואה סינית לילדים היא טכניקת טיפול מהרפואה המשלימה אשר מתרחבת וגדלה בעולם המערבי בכלל ובארץ בפרט. רופאי ילדים ממליצים להורים פעמים רבות על טיפול לילדיהם באמצעות הרפואה הסינית. כמו אצל המבוגרים, כך גם אצל הילדים, הרפואה הסינית משתמשת בדרכים טבעיות לאיזון ולריפוי הילד, מתוך נקודת המוצא כי הגוף יכול לרפא את עצמו.

הדיקור הסיני אצל ילדים

הרפואה הסינית מתייחסת לטיפול בתינוקות ובילדים באופן שונה מהטיפול במבוגרים, בשל המבנה השונה והעדין יותר של גופם. ברפואה הסינית, אנרגיית הצ'י אצל תינוקות וילדים רגישה יותר ובעלת איכות גבוהה מזו של המבוגרים. כמו אצל המבוגרים, גם לתינוקות ולילדים מומלץ לבצע טיפול מונע לאיזון ולחיזוק המערכת החיסונית, כיוון שחוסר איזון וחסימה באנרגיית הצ'י עלולה לגרום עיכובים בהתפתחות ובגדילה.

בבחינת התוצאה, נמצא שהשפעת הדיקור הסיני על ילדים ותינוקות גבוהה ומהירה יותר מאצל המבוגרים. זאת משום שרגישותם להשפעות סביבתיות גבוהה מזו של המבוגרים. הם, כ"דף חלק", פתוחים יותר לקבלת הטיפול הלא קונבנציונאלי ואינם מושפעים מדעות אחרים.

יתרונות הטיפול בדיקור סיני בתינוקות ובילדים
1. למרות גילם הצעיר וחוסר היכולת לבטא את עצמם, ניתן לאבחן על פי הרפואה הסינית גם את

התינוקות והפעוטות באמצעות הלשון, הפנים והדופק.

 1. הוכח כי הטיפול בדיקור הסיני משפיע לטובה על מערכת החיסון בילדים ותינוקות.
 2. הטיפול בדיקור הסיני מאזן אנרגטית ומקל על ההתמודדות של הילדים והתינוקות בראשית חייהם.

באילו מצבים עוזר הדיקור הסיני לתינוקות ולילדים?

 1. בכאבי בטן וגזים אצל תינוקות.
 2. נזלת כרונית.
 3. דלקות אזניים.
 4. חום והצטננות.
 5. אלרגיות.
 6. אסטמה ובעיות נשימה.
 7. קשיי שינה.
 8. היפר אקטיביות.
 9. קשב וריכוז.
 10. בעיות בעיכול.
 11. דלקות עיניים.
 12. שיעול.
 13. עצירות ושלשולים.

 

כיצד מתבצע טיפול באמצעות הדיקור הסיני בתינוקות ובילדים?

אורך המפגש של המטופל עם תינוקות וילדים קצר יותר מזה של מבוגרים ונמשך כ-30 עד 60 דקות. בתחילת המפגש – תשאול על ההיסטוריה הרפואית של התינוק/ילד, אבחון ודיקור. הדיקור עצמו אורך מספר שניות עד מספר דקות, בדרך כלל תוך כדי משחק כשהדגש על יצירת חוויית טיפול חיובית. הדיקור הוא עדין במיוחד ומתבצע באמצעות מחטי דיקור מיוחדות ודקיקות. הטיפול מותאם לכל ילד באופן אישי, בהתאם לצרכיו בהתחשב בכל ההיבטים הקשורים לבריאותו: פיזי, רגשי, תזונתי, ומניעה. לשם כך, לעיתים יטופל הילד גם בצמחי מרפא וייעשו שינויים תזונתיים.

לסיכום,

 

שיטת הדיקור הסיני יעילה גם אצל תינוקות וילדים. המחטים בהן משתמשים לטיפול בילדים הן דקות מאד וכמעט שלא מורגשות. משך השארת המחט נע בין מספר שניות למספר דקות, בהתאם לגיל הילד ולמצבו.

הדיקור הסיני מטפל במגוון רחב של בעיות ממערכת הנשימה, אלרגיות, דלקות, בעיות שינה ועיכול ועד הפרעות קשב וריכוז והיפר אקטיביות.

כמו בגינה, כך אצל תינוקות וילדים – הזרעים הנזרעים בגיל הצעיר מהווים את היסוד להתפתחות השתיל. לכן חשוב לשמור על בריאות התינוק והילד, כיוון שעל פי הרפואה הסינית, בעיות שאינן מטופלות בגיל הצעיר הופכות לעיתים קרובות לבעיות כרוניות בגיל מבוגר. מה גם שהילדים פתוחים יותר לקבלת הטיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *