כיצד ניתן להיעזר בדיקור בבעיות פוריות?

אי הפוריות בעידן המודרני בשנים האחרונות חלה עליה חדה במספר הנשים הסובלות מאי פוריות, מחקרים עדכניים במדינות המערב, מעידים כי כ-15% עד 20% מהאוכלוסיה סובלים מבעיות פוריות ברמות שונות ובשל סיבות מגוונות. בין שלל הסיבות נמצאים גם הלחץ, התזונה, הגיל, חשיפה נרחבת לקרינה, כימיקלים, זיהום אויר ומזון תעשייתי. ההתמודדות עם בעיית הפוריות נשים רבות מתקשות לקבל […]

אי הפוריות בעידן המודרני

בשנים האחרונות חלה עליה חדה במספר הנשים הסובלות מאי פוריות, מחקרים עדכניים במדינות המערב, מעידים כי כ-15% עד 20% מהאוכלוסיה סובלים מבעיות פוריות ברמות שונות ובשל סיבות מגוונות. בין שלל הסיבות נמצאים גם הלחץ, התזונה, הגיל, חשיפה נרחבת לקרינה, כימיקלים, זיהום אויר ומזון תעשייתי.

ההתמודדות עם בעיית הפוריות

נשים רבות מתקשות לקבל רגשית ופיזיולוגית את ההתערבות ההורמונאלית בעת ההפריה החוץ גופית. התהליך נתפס כהפרדה מלאכותית של דבר שאמור להיות טבעי ומסונכרן בגוף האישה. התהליך מלווה בהזרקת הורמונים, המשפיעים על המערכת הגופנית כולה וגורמים לתופעות פיסיות  (צבירת נוזלים, תחושת נפיחות, כבדות, עלייה במשקל) ומצב רוח הפכפך.

טיפולי פוריות ברפואה הסינית

ברפואה הסינית קיימת חשיבות לטיפולי הפוריות עוד מהעת העתיקה. בסין העתיקה הפוריות היוותה סמל לאיזון פנימי אצל האדם ולאיכות חיים, וחוסן הגוף. בתפישת הרפואה הסינית, ההריון קשור הן למצב הגופני והן להרמוניה הרגשית-נפשית.

השפעת אורח החיים המודרני על האיזון הנפשי והגופני עשוי ליצור בעיות פוריות הן אצל הגבר והן אצל האישה. לגברים – קיימת אפשרות להשביח את איכות הזרע באמצעות דיקור. לנשים – הטיפול מאזן ומפחית את הלחצים הכרוכים בתהליך ההפריה ובכך מגביר באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה של ההפריה. הדיקור ברפואה הסינית וגם ברפואה היפנית עוזר בהפריה ובקליטת ההריון.

טיפול בבעיות פריון באמצעות דיקור

הרפואה הסינית והרפואה היפנית מנסות לאזן את האדם הן הורמונאלית והן נפשית. זאת באמצעות איזון המערכת ההורמונאלית – דיקור במרידיאנים (מרכזי האנרגיה) הקשורים לרחם ולשחלות. במקביל, בודקים שאין בעיה מבנית בשלד המשפיעה על האגן ועל יכולתו לקלוט את ההפריה. בנוסף, שינוי תזונתי יכול לסייע לפתרון בעיית הפוריות. מעבר לתזונה טבעית והימנעות ממזון המכיל הורמונים ואנטיביוטיקה.

גם מצבה הנפשי של האישה משפיע מאוד על כניסה להריון. לטענת הסינים, קיים מעין חבל בין לב והרחם. חבל זה (מרידיאן-מרכז אנרגיה) חשוב בתזמון של תהליכים ביולוגיים והורמונאליים בגוף האישה, כגון הביוץ והווסת.

הדיקור הסיני תורם לשקט נפשי שהאישה זקוקה לו במהלך תהליך ההפריה וכן תורם לזרימת דם טובה בחלל האגן, בבטן התחתונה ובאזורי הרביה.
מתי כדאי להעזר ברפואה הסינית לטיפול באי פריון

הדיקור יעיל כשמנסים להיקלט להריון באופן טבעי ורוצים להפחית לחץ, אך עוזר גם במקרים בהם האישה נתונה בתהליך הפריה. במקרים בהם אין אבחנה לאי פריון הדיקור הסיני מגדיל מאד את הסיכויים להריון.

לסיכום,

ניתן להיעזר בדיקור בבעיות פריון אצל האישה ואצל הגבר, אך מומלץ לשלב גם תזונה מתאימה, צמחי מרפא, להפחית באכילת מזון מעובד ולהפחית בלחץ, בעת תהליך ההפריה אך טרם התהליך. שילוב זה יכול לעזור בהכנת הגוף ואיזונו לקראת העיבור וקליטת ההריון.

הדיקור מכין את הרחם לקליטה, מעודד את זרימת הדם באגן ובאזורי הרביה, עוזר בבניית רירית הרחם, מחזק את השחלות ומאזן את המערכת ההורמונאלית בגוף האישה. בנוסף להיבט הפיסי, מטפל הדיקור גם בהיבט הרגשי-נפשי ומפחית לחץ ומתחים.

הדיקור מומלץ גם לגברים והוא מסייע בהגדלת כמות הזרע ובהשבחתו. את הדיקור מבצעים בתקופה שלפני ההפריה ובמקביל לתהליך ההפריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *